Kategoriler
MARKALAR
Fiyat Aralığı

Günlük Hayatınızda Olmazsa Olmazınız Piller ve Şarj Kitleri

Taşınabilir enerji kaynağı olan piller günlük hayat içerisinde oldukça geniş bir alanda kullanılmaktadır. Şarjlı pil ve şarj kiti kullanımı ile pek çok cihazınızın şarj edilmesi ya da enerji ihtiyacı hem sağlıklı hem de bütçe dostu olan bir şekilde karşılanmaktadır. Hem kullanım alanının genişliğinden hem de enerji ihtiyacının karşılanacağı cihazdan kaynaklı olarak, doğru bir alışveriş yapmak için ürünün özelliklerine dair bilgi sahibi olmanız size büyük kolaylıklar sağlamaktadır. İhtiyacınıza yönelik olarak yapacağınız ayrımlar daha sağlıklı sonuçlar doğuran bir alışveriş yapmanıza da olanak tanımaktadır. Kullanmakta olduğunuz cihazın enerji ihtiyacını karşılayan pilin modeli sizi yönlendirecek unsurlardan biridir. Cihazın ve sizin gereksinimlerine bağlı olarak kablosuz şarj kiti ya da mini şarj kiti ve benzeri modeller arasında seçim yapabilir ve satın alma işlemini bu duruma göre tamamlayabilirsiniz. Kullanacağınız ürüne dair bilgi sahibi olmak olası bir sorunda ne yapacağınız konusunda da bilgisiz olmamanıza olanak tanımaktadır. Kullanmakta olduğunuz pil tek kullanımlık değilse ve şarj edilebilir özellikteyse şarj kiti edinmek size her açıdan kolaylık ve fayda sağlamaktadır. Hem doğaya atılan atık pil oranının azalmasına yönelik bir hamlede bulunmuş hem de her defasında yeni bir pil satın almayarak bütçenize de katkı sağlamış olursunuz. Bu sayede taşınabilir enerji kaynağı kullanımı gün içinde işlerinizin yarım kalmasına sebep olmayacak ve sizi sürekli bir hale dönüşen masraftan da kurtaracaktır. Gelişmiş bir tasarıma sahip olan ve aşırı şarj edilmeyi engelleyen güvenlik zamanlayıcısı bulunan modeller arasından seçim yaparak, yeni nesil teknolojiyi de deneyimleyebilirsiniz. Bazı modellerinin zamanlayıcı özelliğinin bulunması da günlük hayatı kolaylaştıran unsurlar arasında yer almaktadır. Bu sayede şarj tamamlandığı an şarj kiti enerji aktarımını durduracaktır ve böylece hem pilinizin hem de şarj kitinizin daha uzun süreli bir kullanım ömrü olacaktır.

Dayanıklı Pil ve Şarj Kiti Çeşitleri

Piller ve şarj kitlerinin pek çok alanda kullanılan birbirinden farklı çeşitleri mevcuttur. Piller şarj edilebilir ya da tek kullanımlık olarak ayrılırken, şarj kitleri özellikleri bakımından enerji ihtiyacını karşılayacağı cihazda kullanılan pilin çeşitlerine göre ayrılmaktadır. Şarj edilebilen piller bitmesinin ardından şarj kiti ile tekrardan kullanıma hazır hale gelebilecek pil çeşitlerini ifade etmektedir. Bu özelliklere sahip olan piller dörde ayrılmaktadır. Bunlardan biri olan nikel – kadmiyum piller acil aydınlatma cihazlarında ya da alarm ikaz cihazlarında oldukça fazla bir oranda kullanılan pillerdir. Metal – nikel piller ise telsiz telefonlarda ya da dijital kameralarda kullanılan pil modelidir. Lityum – polimer olarak adlandırılan piller de sıklıkla cep telefonlarının kullanımında tercih edilen pillerdir. Son olarak iyon – lityum piller ise tabletlerde, dizüstü bilgisayarlarda ya da cep telefonlarında kullanılan pil çeşididir. Kullanmakta olduğunuz pilin çeşidine göre sizin için ideal olan şarj kiti çeşidi değişkenlik gösterebilmektedir. Dolayısıyla bu noktayı mercek altına alacağınız bir satın alma işlemi daha faydalı sonuçlar doğuracaktır. Şarj kitini yoğun iş günleriniz içerisinde kullanmayı düşünmekteyseniz ve oldukça kısa bir sürede şarj olma işleminin tamamlanmasını istemekteyseniz, almayı düşündüğünüz seçeneklerin özelliklerine göz atarak diğer modellere nispeten daha çabuk şarj imkanı sağlayan hızlı şarj kiti çeşitlerini seçerek daha verimli bir alışveriş yapabilirsiniz. Bu sayede hem gün içinde işlerinizde yaşanabilecek olası aksaklıkları önlediğiniz gibi zamanınızdan da oldukça büyük bir oranda tasarruf edebilirsiniz. Her defasında yeni bir pil satın almaya da gereksinim duymayarak hem bütçenize ek bir katkı sunmuş hem de doğaya atılan atık pil sayısının azalmasını saplamış olursunuz. Hem bütçenize hem de kullanmakta olduğunuz cihazın modeline uygun pillerle uyumlu olan şarj kiti çeşitlerine ulaşmak için dilerseniz sayfamıza göz atabilir ve alışverişinize yönelik belli başlı fikirler edinebilirsiniz.


Her Cebe Uygun Şarj Kiti Fiyatları

Şarj kiti fiyatları kullanım ömrüne, aynı anda şarj edebileceği pil sayısına ya da üretiminde kullanıldığı malzemeye göre değişkenlik göstermektedir. Kimi modelleri bünyesinde adaptör bulundurmaktayken kimi modelleri USB bağlantısı ile çalışabilmektedir. Çeşitli modellerinde LCD ekran bulunmaktadır. Bu LCD ekran sayesinde şarj akımı, pil voltajı ya da şarj kapasitesi gibi pek çok unsur görülmektedir ve dolayısıyla bu unsurların takibinin kolaylıkla yapılmasına da olanak sağlanmaktadır. Bu durum pilinizin ya da pillerinizin şarjının dolduğunu anında fark etmenize de imkan tanımaktadır. Dolayısıyla hem cihazınızın hem de kullanmakta olduğunuz pilin ömrüne katkı sağlayan bir durum olma niteliğine kavuşmaktadır. Bunlara ek olarak analog fotoğraf makinesi kullanmaktaysanız şarj kiti sizin için gereklilik arz eden bir üründür. Çünkü her pil bitiminde yeni bir pil alma işlemi hem bütçenizi olumsuz yönde etkileyebilmektedir hem de kullandığınız makinenin üretim yılına bağlı olarak uygun pil bulmanız kimi zaman için zorlaşabilmektedir. Şarj kiti kullanımı ile analog fotoğraf makinenizde dilediğiniz kadar film kullanabilir ve bu eylemi icra ederken pil ömrü kaygısı gütmeyebilirsiniz. Bunlarla beraber çanta kullanımını tercih etmemekteyseniz ya da cep telefonunuz için iki batarya kullanmaktaysanız, cebinize sığabilen ergonomik yapıdaki bir şarj kitini edinmeniz size büyük ölçüde kolaylık sağlayacaktır. Bu sayede telefonunuzu kullanırken öbür bataryanızı şarj edebilir ve şarj aletine gereksinim duymayabilirsiniz. Aynı zamanda günün her anı şarj aleti taşıma zahmetinden kendinizi kurtarabilirsiniz. Çünkü şarj aletleri cebe sığdırılacak boyuta dek sarıldığında zarar görebilmektedir ve dolayısıyla kullanım ömrü kısalabilmektedir.

Şarj Kiti Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Duracell pil şarj kiti ya da pil satın alırken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Öncelikle doğru alışverişi sağlayan başlıca unsurlardan biri sizin gereksinimlerinizdir. Bu gereksinimleri belirleyen etkenlerden biri ise kullanmakta olduğunuz ve enerji ihtiyacını karşılamayı düşündüğünüz cihaz ve cihaza uyumluluk sağlayabilecek özellikteki pillerdir. Bu noktada satın almayı düşündüğünüz modeldeki pillerin kalitesine özen göstermeli ve buna yönelik olarak bir satın alma işlemi gerçekleştirmeniz gerekir. Çünkü kaliteli ürün beraberinde uzun süreli kullanım imkanını da getirmektedir. Bu nedenle ürün kalitesiyle beraber sağlıklı bir pil ömrü, hem kolay hem de uzun süreli olan bir kullanım imkanı ya da kısa sürede şarj edilebilirlik büyük önem arz eden noktalardan bazılarıdır. Bu unsurlar arasında yer alan kısa sürede şarj edilebilirlik özelliği günlük hayat içerisinde işlerinizin aksamamasına ve zamanınızdan tasarruf etmenize büyük ölçüde olanak sağlamaktadır. Şayet yoğun bir iş hayatına sahipseniz bir şarj kiti alarak hem kaygılanmanızı gerektirecek olası olumsuz sonuçlardan kurtulabilirsiniz hem de bir günün işinin öbür güne sarkmasının önüne geçebilirsiniz. Bünyesinde adaptör bulunan modelleri seçerek, dilediğiniz prizde bataryanızı ya da pillerinizi şarj etmenize olanak sağlayabilirsiniz. Ayrıyeten zamanlayıcı özelliği bulunan modellerden birini seçerek de işlevsel bir ürün kullanma deneyimini tadabilirsiniz. Zamanlayıcı özelliği sayesinde şarj süresinden bağımsız olarak şarj kiti, kendiliğinden şarj etme işlemini durdurmaktadır. Böylece şarj kitinin kullanımından kaynaklı olarak herhangi bir pil ya da batarya ömrü sorunuyla karşılaşmamanıza olanak sağlanmaktadır. Aynı zamanda bazı modellerde bulunan evrensel voltaj özelliği sayesinde dünyanın her yerinde şarj kitinizi dilediğiniz kadar kullanmanız mümkün bir hale dönüşmektedir. Ek olarak aynı anda birden fazla pili şarj edebilen modelleri vesilesiyle zamandan tasarruf etmek ve bununla beraber işlerin aksamaması durumu gerçekleşebilmektedir.

Uzun Ömürlü Şarj Kiti İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle uzun ömürlü bir kullanım imkanı için yerine getirilmesi önem arz eden bazı durumlar mevcuttur. Şayet kullandığınız ürünün zamanlayıcı özelliği bulunmamaktaysa ve şarj işlemi tamamlandığı andan sonrasında da enerji aktarımı gerçekleştirmekteyse, pil şarjının takibini yapmanız hem pil hem de şarj kiti için oldukça önemli olan noktalardan biridir. Kullanmakta olduğunuz cihazınız için seçtiğiniz şarj kiti ünitesi de titiz bir kullanım gerekliliği sunmaktadır. Bu durum elektronik her üründe olduğu gibi şarj kitinde de böyledir. Telefonunuzun bataryasını şarj etmek amacıyla şarj kitini kullanmaktaysanız, şarj durumunu takip etmeniz hem bataryanızın pil ömrü için hem de şarj kitinin kullanım ömrü için büyük oranda fayda sağlamaktadır. Bunlara ek olarak şarj işlemi tamamlanmadan prizden çıkarmamanız da kullanım ömrünü etkileyen faktörler arasındadır. Bu durum şarj kitinden ziyade kullanmakta olduğunuz pilin ömrüne yönelik olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Gece uyumadan önce şarj kitini aktifleştirmeniz ve şarj takibini yapmamanız durumunda sabaha dek sağlanan enerji akışı bazı olası olumsuz sonuçları beraberinde getirebilmektedir. Dolayısıyla hem yeni bir pil edinmenize hem de atık pil sayısının artmasına vesile olmaktadır. Bu durumun takibini yapmak noktasında bir motivasyonunuz yoksa zamanlayıcı özelliği bulunan bir başka model şarj kiti kullanımı ile tüm bu sonuçların olası etkilerini ortadan kaldırabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak şarj kitini şarja taktığınız prizin çocukların ya da bebeklerin ulaşamayacağı bir yerde olması da gerekmektedir. Özellikle bebeklerle oynaması çeşitli olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Duvar üzerinde daha üst noktalara konumlandırılmış prizleri kullanarak bu tarz durumların yaşanma ihtimalini minimum bir seviyeye indirebilirsiniz. Birden fazla pilin şarj edilmesine olanak sağlayan ve aynı zamanda adaptörü bulunan şarj kiti modellerini kullanmaktaysanız, prize taktığınız an enerji akışının sağlandığından emin olmalısınız. Çünkü hem şarj kitinin hem de pillerin ağırlığından kaynaklı olarak kimi zaman adaptör prize tam yerleşememektedir ve dolayısıyla herhangi bir enerji akışı gerçekleşmemektedir.

Şarj Kiti Ne İşe Yarar?

Şarj kiti dilediğiniz zamanda ve dilediğiniz mekanda taşınabilir enerji kaynağı olan pillerinizi ya da telefon bataryanızı şarj edebilmenize olanak sağlar. Her pil bitiminde yeni bir tanesinin alınmasına gerek kalmamasına imkan oluşturan şarj kitleri, aynı zamanda doğada yer alan atık pil sayısının azalmasını da mümkün kılar. Şarj kiti, kumandalarınızda, analog ya da dijital fotoğraf makinenizde, klavyenizde, bazı tıbbi medikal cihazlarda ya da mutfak ve banyoda kullanılan pek çok alette yer alan pillerin, bitmesi durumunda oldukça kısa bir sürede şarj olmasına olanak sağlar. Bu sayede hem bütçenize ek katkı sağlayan hem de zamandan tasarruf etmenize olanak tanıyan bir ürün olma niteliğine sahiptir. Şarj kiti kullanımı ile günlük yoğun iş ya da ev hayatında şarjınızın bitmesine yönelik olarak kaygılanmanıza gerek kalmamaktadır. Çünkü istediğiniz prizde pilleri ya da bataryaları şarj edebilir ve böylece işlerinizin aksamasına engel olabilirsiniz.

Şarj Kiti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Şarj kiti satın almadan önce ürünün özelliklerini, ehemmiyetlerini ya da hangi gereksinimi karşılayacağını bilmeniz büyük önem arz etmektedir. Enerji akışı sağlayan her üründen beklendiği gibi şarj kitinden de kısa sürede dolum yapması pek çok kişi tarafından beklenmektedir. Siz de gün içinde tüm işlerinizin kısa bir sürede hallolmasını dilemekteyseniz satın alacağınız modelin şarj etme süresine dikkat etmeniz size fayda sağlayacaktır. Böylece sağlıklı ve aynı zamanda da faydalı bir alışverişi tamamlamış olacaksınız. Ek olarak ürünü gün içerisinde cebinizde ya da çantanızda muhafaza etmeyi düşünmekteyseniz ve bu sebeple USB kablolu modelleri tercih etmemekteyseniz, bünyesinde adaptör bulunan şarj kiti modelleri sizin için ideal bir seçim olacaktır. Ergonomik yapısı sayesinde cebinizde taşıyabilir ve dilediğiniz yere beraberinizde götürebilirsiniz. Bunlarla beraber pille çalışan pek çok cihaz kullanmaktaysanız birden fazla pili şarj edebilen modeller sizin için doğru bir tercih olacaktır. Böylece aynı anda pillerinizin şarjını sağlayabilir ve zamanınızdan tasarruf edebilirsiniz.

Hangi Şarj Kiti Alınmalı?

Bu durumu sonuçlandıracak unsur kullanmakta olduğunuz cihaz ile uyumlu olan piller ve bu pillerin özellikleridir. Pillerinizin özelliklerini göz önünde bulundurarak yapacağınız bir satın alma işlemi sizin için oldukça faydalı olacak bir unsurdur. Aynı anda birden fazla pili şarj etmeniz gerekmekteyse çoklu pil şarj edebilen şarj kiti modelleri sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Bununla beraber her üründe olduğu gibi şarj kitinde de en önemli nokta ürün kalitesidir. Kalite standartlarına dikkat etmeniz ve aynı zamanda bütçenizi göz önünde bulundurmanız durumunda hem uzun süreli kullanım imkanı sunan hem de günlük hayatınızı kolaylaştıran bir ürün edinme deneyimini tadabilirsiniz. Kısacası ideal şarj kitini belirleyen durum sizin gereksinimleriniz ve bu ürüne yönelik duyduğunuz beklentilerinizdir. Kalite, ürüne ayırdığınız bütçe, kullanım ömrü, şarj süresi ya da aynı anda şarj edilebilen pil sayısı gibi etkenleri göz önünde bulundurarak olumlu sonuçlar doğuracak bir satın alma işlemi yapabilirsiniz.

Şarj Cihazı
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 7 Ürün
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.