Kategoriler
MARKALAR
Renk
Fiyat Aralığı

Endüstriyel Piller
Kimyasal bir tepkime sırasında açığa çıkan enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren cihaza pil denilmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile endüstriyel pil (batarya) çeşitlerine de ihtiyaç artmıştır. Sanayi tipi cihazlarda tercih edilmektedir. Endüstriyel pillerin bir çok çeşidi vardır ve  endüstriyel pillerin birçok üreticisi vardır. Bunlar; Sony, Saft, Tadiran, Sanyo, Mitsubishi, Henza, Efest, A123 Systems, Orion, Xeno, Minimato, Varta, GP, Fanso, LG, Maxell, Toshiba, Nitecore, Samsung'tur.  

Çeşitleri ve Özellikleri
Bütün pil çeşitlerinin genel özelliği, ihtiyaç duyulan enerji kaynağını sağlıyor olmalarıdır. Ni-Cd piller, Lithium Polymer, LifeP04, Lithium-Ion Buton, Li-SO2, Ni-MH batarya, Ni-MH, Ni-Cd Buon, Ni-MH buton, Sealed Lead, Li-SOCI2, Li-Mn02 buton, Lithium, Lithium Buton gibi çeşitleri bulunmaktadır. Endüstriyel alanda en çok tercih edilen Lityum pillerdir. Tek kullanımlık olmalarına rağmen Lithium-Ion piller uzun ömürlülerdir. Hafıza sorunu yoktur bu sebeple, şarj etmek için tamamen boşalmasına gerek yoktur, şarjı yarıda kesmek de bu pillere zarar vermez. Yüksek enerji barındırdığı için dikkatli kullanılmalı, güneşe maruz bırakılmamalıdır. Lithium Polymer (lityum polimer) bataryalar ise; gelişen teknoloji ile üretilmiş enerji kaynağıdır. Genellikle büyük cihaz imalatçılarının taleplerine göre özel olarak üretilirler. Lityum ion pillere göre daha az enerjiye sahiptir. Özelliklerine göre fiyatları farklılık göstermektedir. 

Nerelerde Kullanılır?
Kablo ile elektriğe bağlanmadan çalışan bütün cihazlarda batarya bulunmaktadır. Saatler, kumanda, telsiz telefonlar, cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar, tıraş makineleri, endüstriyel cihazlar gibi birçok yerde kullanılmaktadır. Dizüstü bilgisayarların içerisinde  lithium (lityum) bataryalar kullanılmaktadır. Cep telefonları ve dahili şarj edilen bataryalara sahip olan elektronik cihazlarda kullanılanlar ise Li-Ion pillerdir.

Cihazlarımız için kullanım kolaylığı sağlarlar. Üretilen cihazları çalıştırabilmek için kullandığımız üründür. Gelişen teknoloji ile beraber tercihten çok ihtiyaç haline gelmiştir. Kullanılan birçok cihaz bataryalar sayesinde çalışmaktadır. Çeşitlerine göre ömürleri farklılık göstermektedir. Kullanacağınız cihaza uygun bir batarya seçmeniz gerekmektedir. 

 

Cnc Endüstriyel Pil
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 14 Ürün
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.